ODCINEK 8

KLIKNIJ ŻEBY OBEJRZEĆ ODCINEK ONLINE

STRESZCZENIE:

Śląskie Centrum Chorób Serca w Zabrzu. 7 miesięczny Olaf, porzucony przez Matkę, oczekuje nowego serca. Od dr Stanisława Regieca (pediatry) dowiadujemy się nieco więcej o tym niemowlęciu. Ma siedmioro rodzeństwa. Los uśmiechnął się do Niego, został umieszczony w rodzinie zastępczej. Poznajemy Piotra i Katarzynę, rodziców zastępczych Olafa, którzy poświęcają mu wiele czasu. Chłopczyk łatwo uspokaja się na rękach swej przybranej matki. Jednak, żeby móc wykonać taką operacje jak transplantacja, zgodnie z przepisami, niezbędna jest zgoda naturalnych rodziców.

Ten sam szpital. Zabrze. Poznajemy Annę i jej syna – 7 Maćka, który tak jak Olaf czeka na transplantacje serca. Jest jedynakiem. Matka jest dzielna, lecz nie umie sobie wytłumaczyć, dlaczego jej syn tak nagle i niespodziewanie zachorował. Maciek czasami zagląda do Olafa. Dla obu szanse na otrzymanie nowego serca w szybkim czasie są niewielkie. Niezmiernie rzadko zdarza się dawca w tym wieku, a tylko małe serce może zostać wszczepione naszym małym pacjentom. Maciek już wiele rozumie. Mówi Mamie, ze zostanie tu na zawsze. Anna zaczyna sobie zdawać sprawę, że czeka na cud…

Ten sam szpital. Zabrze. 8 letnia Żaneta, którą poznaliśmy w poprzednim odcinku. Stan zdrowia dziewczynki się pogarsza. Jej lekarz prowadzący, dr Beata Chodór, kardiolog dziecięcy, z niepokojem analizuje badanie usg serca małej pacjentki…

Warszawa. Oddział Anestezjologiczny. Szpital przy ul. Banacha. Dr Tomasz Kubik, koordynator ds. transplantacji: pobrane do transplantacji serce musi być absolutnie zdrowe, a takie warunki spełnia jedynie serce pochodzące od młodej osoby. Tylko takie serce jest gwarancją bezpieczeństwa dla przeszczepienia, tylko taka transplantacja wiąże się z minimalnym ryzykiem odrzucenia narządu, co w tym przypadku jest wyrokiem śmierci, gdyż skuteczne retransplantacje serca wykonuje się niezmiernie rzadko.

Klinika Transplantacji Wątroby w Warszawie, przy ul. Banacha. Na oddziale leży Pani Małgorzata z ogromnym brzuchem. Na pierwszy rzut oka, może się wydawać, że jest w ciąży. Sama chciałaby, żeby tak właśnie było. Prawda jest jednak inna. Od 4 lat czeka na transplantacje wątroby. Jej wątroba waży prawie 16 kilo, to wielokrotnie więcej niż wynosi wątroba każdego z nas. Z powodu powiększającego się narządu, który uciska inne, jej Życie jest zagrożone.

Z poważaniem, PFP Dialtransplant.

Szczegółowych informacji o cyklu udziela:

Dariusz Chmiel - 721 720 720

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 

 

Polecamy:

 

 www.mojanerka.pl

 www.zywydawcanerki.pl

 

Portale tematyczne:

 


federacjapacjentow
przeszczeprodzinny
rodzinydawcow