ODCINEK 7

KLIKNIJ ŻEBY OBEJRZEĆ ODCINEK ONLINE

STRESZCZENIE

Śląskie Centrum Chorób Serca w Zabrzu. 8- letnia Żaneta choruje od urodzenia. Cierpi na chorobę przerośniętego serca. Serce Żanety, choć z powodu choroby ma wielkość dorosłego człowieka, jest zupełnie niewydolne. Dziewczynka zaczęła uczęszczać do pierwszej klasy, ale w grudniu zeszłego roku zaczęła całkowicie tracić siły. Prawie się nie uśmiecha. Pani Bernadetta, Jej matka, jest zrozpaczona. Widzi, że dziecko słabnie z dnia na dzień. Jedyną dla Niej szansą jest nowe serce.

Szpital Dzieciątka Jezus w Warszawie. Aleksandra, mama samotnie wychowująca troje dzieci, oczekuje trzeciego już przeszczepienia wątroby. Żyje dla rodziny, dla dzieci. W wieku 14 lat zdiagnozowano u niej autoimmunologiczne zapalenie wątroby. Stan krytyczny nastąpił gdy miała 25 lat. Wtedy, po raz pierwszy, chirurdzy ze Szpitala Dzieciątka Jezus uratowali jej życie. Obecnie od 6 miesięcy, będąc w ciężkim stanie, nie opuszcza szpitala. Aleksandra znalazła się na pilnej liście do przeszczepienia z powodu zakrzepicy tętnicy wątrobowej.

Szpital Kolejowy w Katowicach. Pani Teresa jest niewidząca. Ma kłopoty z orientacją. Czy transplantacja rogówki ludzkiego oka, przywróci jej dawno utracony wzrok? W tych trudnych chwilach wspiera ja mąż oraz córka. Oboje wierzą, że przeszczepienie pozwoli Irenie znowu zobaczyć ich twarze i świat Ją otaczający. Jeśli operacja powiedzie się, za pół roku Panią Irenę czeka przeszczepienie rogówki w drugim oku.

Z poważaniem, PFP Dialtransplant.

Szczegółowych informacji o cyklu udziela:

Dariusz Chmiel - 721 720 720

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 

 

Polecamy:

 

 www.mojanerka.pl

 www.zywydawcanerki.pl

 

Portale tematyczne:

 


federacjapacjentow
przeszczeprodzinny
rodzinydawcow