ODCINEK 6

KLIKNIJ ŻEBY OBEJRZEĆ ODCINEK ONLINE

STRESZCZENIE:

Instytut Kardiologii i Kardiochirurgii w Aninie. 17- letni Krzysztof, mimo bardzo rzadkiej grupy krwi, otrzymuje w końcu swoją szansę na nowe Życie. To ogromna ulga dla Jego oczekujących w napięciu rodziców. Jednak myśli Jego Matki coraz częściej kierują się w stronę rodziny zmarłego dawcy.

Śląskie Centrum Chorób Serca. Ilona, szósty miesiąc w szpitalu. Trafiła tu w stanie skrajnego wyczerpania, z niewydolnością nerek i wątroby. Teraz czeka ją operacja transplantacji. W sali obok znajduje się ciało zmarłego dawcy, dzięki czemu maksymalnie skrócono czas, w którym pobrane serce będzie poza organizmem, nim otrzyma je Ilona.

Instytut Kardiologii i Kardiochirurgii w Aninie. Marcin po raz kolejny ma szanse na nowe serce. Pojawią się jednak wątpliwości: wątroba dawcy sprawia wrażenie powiększonej i zmienionej. Chirurdzy podejrzewają zmiany nowotworowe. Trzeba raz jeszcze przebadać wątrobę. Od tego badania ostatecznie zależy, czy zdecydują się na pobranie serca dla Marcina.

W odcinku dowiadujemy się również jak ważny w koordynacji pobierania narządów jest transport lotniczy. Pobrane serce może przebywać poza organizmem nie dłużej niż 4 godziny. Liczy się więc każda minuta…


Z poważaniem, PFP Dialtransplant.

Szczegółowych informacji o cyklu udziela:

Dariusz Chmiel - 721 720 720

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 

 

Polecamy:

 

 www.mojanerka.pl

 www.zywydawcanerki.pl

 

Portale tematyczne:

 


federacjapacjentow
przeszczeprodzinny
rodzinydawcow