Informacje prasowe

Najcenniejsze czym możemy się podzielić z innym człowiekiem jest część samego siebie. Dar życia to dla pacjentów niewypowiedziana radość, ale to także łzy tych, którzy żegnają swoich bliskich, podjemując jednocześnie najtrudniejsze decyzje w życiu. W Polsce tę metodę leczenia stosuje się od 45 lat, kiedy po raz pierwszy dokonano udanego przezczepienia nerki.

Jaka jest transplantacja dziś?Jakie jest nastawienie ludzi, a jakie lekarzy? Co się zmieniło? Co wymaga uświadomienia? Jak działa system koordynujący działania? Czy ma wady? Czy mógłby być lepszy? Na ile jest kompatybilny z krajami Unii Europejskiej? Co trzeba jeszcze zmienić w nas samych, by transplantologia okazała się dobrem społecznym?

Chodzi przecież o rzecz najważniejszą – o dar życia dla drugiego człowieka, którego czeka niechybna śmierć, jeśli nie dokona się transplantacji narządów.


Seria dokumentalna „Operacja życie” ma uświadomić ludziom, jak ważny jest to problem w skali społecznej, medycznej, etycznej, jak wiele napotyka trudności, które blokują przeszczep, co zmienić, zmodyfikować, polepszyć. Pokażemy to poprzez pracę głównego ośrodka koordynującego przeszczepy w Polsce, poprzez skalę zjawiska, emocje z tym związane, zwycięstwa i niepowodzenia, radość i łzy, nadzieje na życie.

Autorzy scenariusza: Robert Kęder, Grzegorz Siedlecki

Cykl pod redakcją Barbary Pawłowskiej, Redakcja Reportażu i Dokumentu TVP1
produkcja: Piotr Mikołajczak, R&R Production.

Z poważaniem, Dariusz Chmiel / PFP Dialtransplan
 

Polecamy:

 

 www.mojanerka.pl

 www.zywydawcanerki.pl

 

Portale tematyczne:

 


federacjapacjentow
przeszczeprodzinny
rodzinydawcow