Rajdy rowerowe Fundacji ORGANIŚCI im. Bartka Kruczkowskiego


Fundacja ORGANIŚCI im. Bartka Kruczkowskiego w dniach 17-22 czerwca zorganizowała rajd rowerowy pod hasłem „PODZIEL SIĘ SOBĄ!”. W trakcie rajdu uczestnicy pokonali na rowerach dystans z Warszawy do Gdańska, poprzez Sochocin, Mławę, Ostródę i Elbląg. W ciągu sześciu dni promowali  zdrowy tryb życia oraz transplantację narządów i tkanek jako skuteczną i często jedyną metodę leczenia ratującą życie. Rozdawane były do wypełnienia i podpisania oświadczenia woli.         W Mławie uczestnicy byli 18 czerwca i zatrzymali się tam na nocleg. Uczestnikiem honorowym i współorganizatorem Rajdu był Sławomir Bugajczyk – pacjent po przeszczepie serca, którego historia jest zamieszczona na stronie Fundacji. Partnerem rajdu było Stowarzyszenie "Życie po przeszczepie".

Wcześniej, w dniach 24-29 maja br. odbył się trzeci już, organizowany przez Fundację ORGANIŚCI, rajd dla transplantacji. Tym razem uczestnicy rajdu pojechali przez Podlasie, Warmię i Mazury. W tegorocznym rajdzie wzięło udział 25 osób, w tym 2 tandemy z osobami niedowidzącymi. Przez cała trasę promowana była idea transplantacji, zdrowy tryb życia; uczestnicy rajdu pokazywali, że pasję można realizować niezależnie od ograniczeń i osobistych sprawności.

O Fundacji

„Fundacja im. Bartka Kruczkowskiego "ORGANIŚCI" powstała po śmierci naszego przyjaciela, brata i syna. Dzięki odwadze i przytomności jego rodziny, Bartek był w stanie nie tylko ofiarować dar życia 6 osobom, ale też przypomnieć nam o tym jak ważna jest rozmowa i wiedza na temat przeszczepiania narządów. W wielu przypadkach szybka decyzja może decydować o ocaleniu czyjegoś życia. Inspiracją do naszej działalności jest niechętny stosunek społeczeństwa do kwestii przeszczepiania narządów jak i mity na temat transplantologii. Jako Fundacja wierzymy, że przyczyną nieufności jest często brak wiedzy czy poczucie, że temat ten nas nie dotyczy. Naszą misją jest upowszechnianie wiedzy o transplantacji i prawie dotyczącym dawstwa organów po śmierci i za życia, wsparcie dla osób oczekujących na transplantację jak również wsparcie dla rodzin dawców. Mamy nadzieję, że nasze działania, a także informacje zamieszczone na tej stronie, skłonią więcej osób do podjęcia świadomej woli przekazania po śmierci swoich organów do transplantacji jak i zarejestrowania się jako dawcy szpiku czy krwi.”

 Źródło: organisci.org